Ohlédnutí za měsícem září

Mgr. Naděžda Gazsaková

Milí rodiče,

v září jsme se ještě společně seznamovali a dozvídali se o sobě mnoho nových informací. Tudíž jsme se 15. září věnovali celý den tématu "přátelství", kdy si děti poprvé vyzkoušely napsat "pětilístek" na téma kamarád. Také na sobě měly hledat svou nejlepší vlastnost a pomocí "přímky postojů" rozhodnout, zda dovedou upozornit kamaráda na jeho chyby. Nakonec jsme společně vytvořili "Radostné JÁ - co bys udělal pro druhého, abys mu zpříjemnil den". Děti nejprve psaly své myšlenky na proužek barevného papíru, poté lepily do kruhu na plakát a doprostřed kruhu pak obtiskly svou dlaň. Bylo úžasné je sledovat a domnívám se, že výsledek stojí za "sdílení s Vámi". Hotové "dílo" máme ve třídě vystavené!

Branný den

Ještě přikládám fotografie z "Branného dne" z návštěvy u hasičů. Žáci si zkoušeli různé činnosti, na kterých se zdokonalují samotní hasiči. Například prolézt úzkým otvorem (tzv. myší dírou), najít východ mezi překážkami (projít tzv. bludištěm) a slézat pomocí lana (tzv. slaňování). Horolezeckou stěnu jsme raději nezkoušeli! Dále si mohli prohlédnout hasičský vůz, poslechli si sirénu a zkoušeli si v případě nehody odtáhnout zraněného z místa. Vše bylo velmi zajímavé, ale především si děti vyzkoušely, že práce hasičů není vůbec jednoduchá.